MENU
MŁODZIEŻ I FILANTROPIA
ROK SZKOŁY W RUCHU
ALEJA GWIAZD


PROGRAM WYCHOWAWCZY

Korona Polskiego Wychowania
WYDARZENIA ARCHIWUM
OSIĄGNIĘCIA i AKCJE


20 IV 2011r. Tytuł Szkoły
Odkrywców Talentów


Polsko-Ukraińska GrywalizacjaEDUKACJA
KALENDARZ
WIZYTA

18 czerwca - Wizyta Ojca Filipa

      W środę, 18 czerwca 2014r., w naszej szkole odbyło sie spotkanie z ojcem Filipem Buczyńskim, założycielem Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia , który opowiadał o działalności Hospicjum. I właśnie o podopiecznych mówił zgromadzonym w sali gimnastycznej uczniom Ojciec Filip. O dzieciach, które mimo choroby, mają swoje marzenia. Ojciec Filip podziękował Klubowi Wolontariusza oraz wszystkim naszym uczniom za przyłączenie się do akcji zbierania plastikowych nakrętek,  dzięki czemu z uzyskanych w ten sposób funduszy Hospicjum może wspierać swoich podopiecznych. Nasi wolontariusze przekazali worki z nakrętkami i słodycze podopiecznym Hospicjum.

      

Gwiazda Szeryfa Praw Dziecka

      W roku 2014 roku przypada 25 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka Ponownie włączyliśmy się w projekt UNICEF - "Szkoła z prawami dziecka". To druga edycja poświęcona obronie praw dziecka. W tym roku objęła przedstawicieli środowiska lokalnego angażujących się w ochronę praw dziecka. W trakcie projektu wspólnie z naszą młodzieżą wyłoniliśmy osoby, które niejednokrotnie otworzyły swoje serca dla dzieci i młodzieży . Podczas spotkania na zakończenie projektu "Twój dar serca dla hospicjum" uhonorowaliśmy ich odznaką SZERYFA PRAW DZIECKA. To wyróżnienie ma szczególną wartość, bo jest przyznane przez społeczność naszego gimnazjum .
Otrzymali je:
Ojciec Filip Buczyński - założyciel Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia Pani Justyna Polaczek - dyrektor naszego gimnazjum.

      
Serdecznie gratulujemy

Wszystkie prawa zastrzeżone
Opracowanie i skład witryny - Jan Flis email janf@gimnazjumniedrzwica.pl
Redaktorzy: Justyna Polaczek, Jan Flis, Magdalena Kosidło, Uczniowie
Zdjęcia - Justyna Polaczek, Jarosław Zaborski, Jan Flis, uczniowie,
Korekta - Małgorzata Kuna