BIWAK

Biwak integracyjno - szkoleniowy w Marianówce

W dniach 7/8 czerwca Klub Wolontariusza z naszego gimnazjum pod opieką pani Doroty Rusek uczestniczył w biwaku integracyjno- szkoleniowym w Marianówce w ramach projektu "Wolontariat sposobem na zmiany- budowanie sieci" organizowanego przez Fundację "Dziupla" . Pojechaliśmy tam w dość dużym składzie bo do "starej" grupy wolontariuszy dołączyli również nowi członkowie klubu.
      Ciąg atrakcji rozpoczął sam dojazd- czyli POCIĄG! Dla niektórych osób, była to pierwsza podróż odbyta właśnie w taki sposób. Następnie po serdecznym powitaniu przez pozostałe kluby odbyła się najbardziej oczekiwana część programu - czyli ognisko. Ale przedtem czekała na nas niespodzianka. Urządziliśmy swój własny, prywatny FESTIWAL KOLORÓW! Nie trudno się domyślić jak to się zakończyło. Wszyscy byliśmy zieloni. Wyglądaliśmy dość śmiesznie, ale dla takiej zabawy- było warto. Następnego dnia, po (jak w większości przypadków) nocy spędzonej na rozmowach, wspomnieniach, wygłupach no i może odrobinie snu -pełną parą wzięliśmy się do roboty. "Nowa" grupa wolontariuszy rozpoczynała podstawowe szkolenie, a "stara" zabrała się do szczegółowego podsumowania dotychczasowych efektów pracy oraz myślenia nad kolejnymi działaniami i sposobami zwiększenia wydajności pracy. I jakby tego było mało ustaliliśmy harmonogram kolejnych spotkań. Do nas kluby z Wilkołaza, Borzechowa, Niedrzwicy Kościelnej i Krężnicy Jarej przyjeżdżają w wakacje, a proponowaną przez nas atrakcją jest - gra terenowa!
      Mamy nadzieję, że dzięki tej inicjatywie zbliżymy się do siebie jeszcze bardziej. Już nie możemy się doczekać.

Patrycja Gralewska