MARSZ

Marsz na orientację 2014

W dniu 31 maja 2014 roku odbył się w naszym Gimnazjum Wiosenny Marsz na Orientację. W marszu wzięło udział około 120 uczniów podzielonych na 9 grup. Gościliśmy również wśród nas Panią Martę Szaro przedstawiciela Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Klasa II b w ramach Korony Polskiego Wychowania zorganizowała trasę marszu i punkty kontrolne wraz z niedrzwickimi harcerzami. Trasa liczyła około 10 kilometrów, a najszybsi pokonali trasę w 2 godziny. W trakcie Marszu uczestnicy musieli odpowiedzieć na różne pytania z historii PRL, profilaktyki uzależnień, a u harcerzy prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, odpowiednio do zaimprowizowanej sytuacji. Po ukończeniu Marszu wszyscy uczestnicy wraz z organizatorami wzięli udział w ognisku, gdzie posilając się ciepłą kiełbaską "na gorąco" komentowali zadania i wydarzenia z trasy marszu. Marsz wygrała klasa III a, która ukończyła całą trasę z kompletem punktów, na drugim miejscu klasa III b, a trzecie były klasy II a i I b.

Szkolnymi koordynatorami przedsięwzięcia byli Pani Dorota Rusek i Pan Bartosz Krupa.