MENU
MŁODZIEŻ I FILANTROPIA
ROK SZKOŁY W RUCHU
ALEJA GWIAZD


PROGRAM WYCHOWAWCZY

Korona Polskiego Wychowania
WYDARZENIA ARCHIWUM
OSIĄGNIĘCIA i AKCJE


20 IV 2011r. Tytuł Szkoły
Odkrywców Talentów


Polsko-Ukraińska GrywalizacjaEDUKACJA
KALENDARZ
BAL GIMNAZJALNY 2006

    28 stycznia 2006 roku klasy trzecie naszego gimnazjum wyruszyły w takt poloneza, aby rozpocząć swój pierwszy w życiu bal. Dumni z siebie zaprezentowaliśmy narodowy taniec, który ćwiczyliśmy już od jesieni. Wyszedł on mam bardzo dobrze, żeby nie powiedzieć - znakomicie:).
    Zaraz po tym jak odtańczyliśmy poloneza, przyszedł czas na powitania. Przemówienia pani dyrektor Justyny Polaczek i pana wójta Ryszarda Mirosława były śliczne, aż zakręciła się nam łezka w oku. Niestety ten sielankowy nastrój przerwało przypomnienie pana wójta, że już mniej niż 100 dni dzieli nas od egzaminów gimnazjalnych.
Tuż po wystąpieniach przyszedł czas na ślubowanie. Przyrzekaliśmy za Michałem Golcem, że będziemy się dobrze bawić i śmiać bez powodu.
    Po wszelkich formalnościach parkiet zapełnił się parami tańczącymi walca. Wyglądało to przepięknie, kilkanaście par wirujących w rytm tej wspaniałej melodii. Po części "oficjalnej" nastąpił czas na beztroską zabawę. Wszyscy zapomnieli o swoich problemach, na twarzach pojawiał się uśmiech, prawie nikt nie siedział przy stole. Na parkiecie kołysali rytmicznie i uczniowie, i nauczyciele. To właśnie tego wieczoru zniknęły wszelkie podziały na klasy. Po prostu wszyscy bawili się cudownie, dlatego trudno było przerwać tę zabawę nawet po to, aby rozdać tradycyjne statuetki.
Przyznane one zostały w 9 kategoriach. A oto nagrodzeni:
Kategoria "kujon roku" - wygrała Anna Woźniak
Kategoria "artysta roku" - wygrała Weronika Oleszek
Kategoria "łajza roku" - wygrał Paweł Krysa
Kategoria "laluś roku" - wygrał Paweł Wojtaszko
Kategoria "śpioch roku" - wygrał Tomasz Masierak
Kategoria "abstynent roku" - wygrał Paweł Kokowicz
Kategoria "kabareciarz roku" - wygrał Emil Matacz
Kategoria "dziewczyna roku" - wygrała Wioleta Tokarska
Kategoria "chłopak roku" - wygrał Daniel Mordziński
    Zaraz po rozdaniu statuetek, został wręczony "order aktywistki", który trafił do Anny Boguty. Oczywiście, żaden bal nie może odbyć się bez podziękowania dla rodziców. W tym pomogła trzecioklasistom p. Agnieszka Żydek, która zaśpiewała rodzicom piękną piosenkę pt. "Cudownych rodziców mam". Oczywiście podczas tego (jak i następnego) tańca nasi rodzice byli najważniejszymi osobami na parkiecie.
    Gdy już wszyscy poćwiczyli wszelkie tańce, odbył się "konkurs tańca" prowadzony przez Annę Bogutę. Do konkursu powołano jury, w skład którego wchodziły p. Justyna Polaczek, p. Elżbieta Mierzyńska oraz Sylwia Kijowska. Do popisów tanecznych zostały zaproszone pary mieszane - nauczyciele i uczniowie. Oto składy wszystkich par:
p. Agnieszka Sidor i Konrad Stępień z klasy IIIa
p. Jadwiga Janczarek i Hubert Śpiewak z klasy IIIb
p. Ewa Dobrowalska i Paweł Kanios z klasy IIIc
p. Marcin Bielecki i Joanna Nowakowska z klasy IIIb
p. Artur Dobrowolski i Iwona Mirosław z klasy IIIa
p. Jan Flis i Sylwia Kańczugowska z klasy IIId
    Poziom wszystkich tańców był bardzo wysoki, dlatego jury niejednokrotnie miało problem z odrzuceniem jakiejś pary. Do ścisłego finału weszli p. Jan Flis i Sylwia Kańczugowska oraz p. Artur Dobrowolski i Iwona Mirosław. Po długiej naradzie jury przyznało I miejsce p. Janowi i Sylwii - zostali oni nagrodzeni parą gumowych butów do tańca (były one prawie jak baletki). Została również przyznana specjalna nagroda publiczności i orkiestry zarazem, zdobyli ją p. Marcin i Asia.
    Żaden bal nie może obyć się bez Królowej i Króla Balu. Na Gimbalu 2006 to zaszczytne miano otrzymali Karolina Bochen i Daniel Mordziński. Wszystkim zwycięzcom należy jeszcze raz pogratulować.
Natomiast podsumowując cały bal, trzeba stwierdzić, że był tak udany, jak żaden inny w całej historii naszego gimnazjum.

Anna Boguta

Wrażenia z balu gimnazjalnego 2006. Czytaj dalej...
Wszystkie prawa zastrzeżone
Opracowanie i skład witryny - Jan Flis email janf@gimnazjumniedrzwica.pl
Redaktorzy: Justyna Polaczek, Jan Flis, Magdalena Kosidło, Uczniowie
Zdjęcia - Justyna Polaczek, Jarosław Zaborski, Jan Flis, uczniowie,
Korekta - Małgorzata Kuna