SWIĘTO SZKOŁY 2014

Czym jest współczesny patriotyzm?
Święto Szkoły w Gimnazjum Nr 1
im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Niedrzwicy Dużej.

Ojczyzna to dom, ulica, wydeptane znajome ścieżki, to stare pochylone drzewo. Te miejsca są tak znane, że aż niewidoczne - takie zwykłe, codzienne. By zrozumieć wielkość tej codzienności, trzeba ją uświęcić, postrzec i pamiętać ludzi, którzy ją tworzyli i tworzą.
      20 marca 2014 roku Gimnazjum nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Niedrzwicy Dużej uczciło pamięć patrona szkoły. Historia pokazała, że wolność nie jest dana na zawsze, potrzebuje ofiarności i dbałości o nią w każdym dniu. Poprzez pieśń, wiersz i słowo wypowiedziane z zadumą oddaliśmy hołd tym, którzy złożyli swoje życie na ołtarzu Ojczyzny. Szczególną pamięcią otoczyliśmy osobę śp. Edmunda Krawczyka - st. - sierż. w stanie spoczynku - Przyjaciela Szkoły, który odszedł już na wieczną wartę, a zawsze towarzyszył nam w chwilach ważnych dla naszej szkoły.
      Święto Szkoły to czas na wyeksponowanie najważniejszych osiągnięć, dlatego Prezes Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo wręczył uczniom klas drugich Perły do Korony Polskiego Wychowania. Jest to efekt wielomiesięcznej pracy zarówno uczniów, jak i wychowawców klas. Należy dodać, że jest to już druga Perła (zostało 2 do zdobycia).
      Po zakończeniu pierwszej, oficjalnej części uroczystości podziwialiśmy różnorodne talenty uczniów podczas tzw. Alei Gwiazd. Był śpiew, taniec, talenty malarskie, kulinarne, wyjątkowa jazda na rowerze itd. Zaproszeni goście wyrazili wielki zachwyt nad uczniowskimi pomysłami, zaś sami gimnazjaliści mogli, choć przez chwilę, poczuć się prawdziwymi artystami, gwiazdami wielkiej sceny.
      W dniu tak szczególnym swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście, którym bardzo serdecznie dziękuję za udział w uroczystościach. Należy także podkreślić dojrzałą postawę uczniów, którzy swym odświętnym strojem i odpowiednią postawą podkreślili wagę wydarzenia.
      Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim rodzicom za uczestnictwo w akademii oraz pyszne ciasto, nauczycielom i uczniom, którzy zaangażowali się w działania związane z przygotowaniem uroczystości.

Justyna Polaczek - dyrektor

Prezentacja - wspomnienie śp. Edmund Krawczyk 1945 - 2014