DZIEŃ KOBIET

Dzień Kobiet w naszej szkole

W dniu 04 marca 2014 roku w naszej szkole zgodnie z coroczną tradycją odbyła się uroczysta Akademia z okazji minionego Dnia Św. Walentego oraz nadchodzącego Dnia Kobiet pod hasłem "Miłość jest przecież kobietą". W Akademii czynny udział wzięli uczniowie, należący do Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie klasy II c i II d, reprezentujący zespół wokalno - artystyczny, który od zeszłego roku szkolnego uświetnia część uroczystości szkolnych. Wspaniałą dekorację złożoną z pięknego cytatu słów króla popu Michaela Jacksona i mieniących się barwami miłości - papierowych serc, postaci i róż przygotowała utalentowana uczennica klasy I c. Podczas akademii uczniowie wykonali kilka tematycznych piosenek, które wywołały na twarzach wszystkich gości nie tylko płomienny uśmiech, ale nawet cień wzruszenia i oczywiście wyraz podziwu dla zaangażowanych w imprezę uczniów. Nie zabrakło również humorystycznych scenek w postaci pamiętnika nastolatki i ciekawych wywiadów z przedstawicielami płci męskiej na temat miłości i kobiet. Wielkie emocje wzbudziła scena, przedstawiająca rozmowę Małego Księcia z różą odegrana z wielkim wyczuciem i pasją; wzbogacona przepięknym utworem muzycznym w solowym wykonaniu jednej z utalentowanych wokalnie uczennic klasy II c. Na zakończenie akademii uczniowie z Samorządu Uczniowskiego złożyli wyjątkowo piękne życzenia z okazji Dnia Kobiet wszystkim kobietom znajdującym się w sali gimnastycznej, a w szczególności Pani Dyrektor i pozostałym nauczycielkom. Chłopcy w eleganckich strojach obdarowali Panią Dyrektor i całą żeńską część grona pedagogicznego kolorowymi kwiatami symbolizującymi wielki szacunek i gorące życzenia, które tak naprawdę nie wymagają słów.

Wszystkim Kobietom - zwiewnym i pięknym
o bystrym spojrzeniu, głosie dziwnie miękkim
włosach kruczoczarnych i jak len złocisty
oddajemy dzisiaj swe najczulsze myśli.
Niech na zawsze będą dziecinnie szczęśliwe
delikatne, szczere i słodko płochliwe
Niech miłość wypełnia ich serca gorące
niech twarze ich będą tak jasne jak słońce
Niech trwają wiecznie jak strażniczki losu
I się nie lękają żadnego złego ciosu
Wszyscy je kochamy i chcemy mieć je blisko
bez nich nie płonie domowe ognisko
Są jak kwiat paproci w cienistej głębi lasu
Zawsze kochające, nietknięte rysą czasu
Tego ze wszystkich serc swoich życzymy
BĄDŹCIE JAK RÓŻE CZERWONE W ŚRODKU ZIMY!!!!