MENU
MŁODZIEŻ I FILANTROPIA
ROK SZKOŁY W RUCHU
ALEJA GWIAZD


PROGRAM WYCHOWAWCZY

Korona Polskiego Wychowania
WYDARZENIA ARCHIWUM
OSIĄGNIĘCIA i AKCJE


20 IV 2011r. Tytuł Szkoły
Odkrywców Talentów


Polsko-Ukraińska GrywalizacjaEDUKACJA
KALENDARZ
BAL GIMNAZJALNY

Niech żyje bal!...

Każdy z nas czeka całe swoje życie
na taki piękny i niezwykły wieczór?
.


      18 stycznia 2014 roku o godz.16:00 w Gimnazjum Nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpoczął się uroczysty Bal Gimnazjalny.
      Zgromadzeni goście, nauczyciele, rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie, szepty w kuluarach, ostatnie poprawki fryzur...Wreszcie pierwsze tony poloneza, nasze pierwsze kroki tego tradycyjnego tańca.
       Zgromadzeni z podziwem przypatrywali się wyszukanym kreacjom, bo tego dnia wszyscy bez wyjątku prezentowali się wspaniale. Błyskające flesze miały uchwycić nie tylko głównych bohaterów spotkania, ale także fantastyczną, dopracowaną dekorację sali. Bez wątpienia widok delikatnych kwiatów wiśni, efektownej pagody, kolorowych wachlarzy, lampionów, rozświetlonego bonsai, starego japońskiego miasta cieni i innych elementów zapierał dech w piersiach. Widok tak niesamowity, że zdawało się, iż tej nocy przenieśliśmy się do bajecznej Japonii.
      Uroczystość oficjalnie otworzyły słowa pani dyrektor Justyny Polaczek i pana wójta Adama Kuny. Następnie nadeszła pora na podziękowania skierowane do rodziców, którym dedykowana była piosenka "Cudownych rodziców mam" i wspólny taniec. Ledwie zasiedliśmy do pięknie przystrojone stołów, a już porwały nas rytmy taneczne. Z całą pewnością nikt nie ma prawa narzekać na nudę, bo co chwilę "serwowano" artystyczne niespodzianki: wtargnięcie na salę policjanta, który przedstawił prawdziwe, filmowe dowody na pomysłowość gimnazjalistów, atak terrorystyczny z powietrza i lądu zakończony piosenką, mini-spektaklem i poszukiwaniem kluczy. Tu dodać należy, że zapadną w naszej pamięci życiowe role (i rekwizyty) Wojciecha jako pana Wacława oraz Michała jako świętego Piotra.
      Kulminacyjnym momentem niedrzwickich balów jest przyznanie Gimarów czyli statuetek dla tych, którzy przez trzy lata edukacji wsławili się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach. Tym razem wręczanie podzielono na dwie części, ponieważ wjazdy zdjęć, wręczanie nagród oraz przemowy wyróżnionych lub prezentacja ich umiejętności zajmowały sporo czasu. Na szczególną uwagę zasługuje zwieńczenie pierwszej części - niesamowita jazda ekstremalna na rowerze w wykonaniu naszego kolegi, sławnego już w Polsce Pawła Pasierbowicza. Część drugą zakończyła kategoria "Niezastąpiony Roku" i tu - ku zdumieniu gimnazjalistów i publiczności - wszyscy zostali nominowani! Był to bardzo wzruszający moment. Szczerze także trzeba przyznać, iż konferansjerzy wykazali się wielką swobodą i poczuciem humoru - publiczność szalała ze śmiechu.
      Wreszcie nie można nie wspomnieć o kruchych ciasteczkach z zatopionymi wewnątrz oryginalnymi japońskimi wróżbami - otrzymali je wszyscy zgromadzeni. Ciekawe, czy się sprawdzą!
      No a poza tym nie zapomnimy, że wraz z wychowawcami, nauczycielami i panią dyrektor tańczyliśmy wspólnego "wężyka", pociąg, a oprócz tego tańce - odbijańce. Ale się działo! Parkiet był rozgrzany do czerwoności.
      Nieco po północy niebo rozświetliły papierowe lampiony - "światełko do nieba". I był to ostatni akcent tego pełnego wrażeń wieczoru, którego uroda tkwi w naszej młodości, wspólnej pracy i wspólnej zabawie.
      Wszystko, co piękne, szybko się kończy, niech więc w sercu pozostaną wspomnienia...
Wszystkie prawa zastrzeżone
Opracowanie i skład witryny - Jan Flis email janf@gimnazjumniedrzwica.pl
Redaktorzy: Justyna Polaczek, Jan Flis, Magdalena Kosidło, Uczniowie
Zdjęcia - Justyna Polaczek, Jarosław Zaborski, Jan Flis, uczniowie,
Korekta - Małgorzata Kuna