OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

Ocalić od zapomnienia

W dzisiejszych, "rozpędzonych" czasach nie ma chwili na refleksję, pamiętanie. Najczęściej przy okazji świąt narodowych przetacza się w mediach debata na temat - czym jest i czym powinien być współczesny patriotyzm. Święta miną i debata milknie. Gdy tymczasem - jakie młodzieży chowanie takie i losy Ojczyzny. Zatem patriotyzmu należy uczyć. W dniu 30 września 2013r. w naszej szkole odbyła się rocznicowa uroczystość poświęcona pamięci podporucznika Wacława Truchlińskiego, jednej z ofiar katyńskiej zbrodni. Ku jego pamięci rośnie przy szkole Dąb, obok którego widnieje pamiątkowa tablica. Młodzież gimnazjalna godnie celebrowała uroczystość. Przypominano osobę bohatera. Kilka wierszy, wyśpiewana "Cisza - modlitwa katyńska", multimedialny opis mordu w Katyniu były wyrazem hołdu oddanego człowiekowi dla którego miłość do Ojczyzny była wartością najwyższą. My musimy pamiętać!