POKAZY HISTORYCZNE

Pokazy historyczne

8 października 2013 roku odbyła się w naszej szkole rekonstrukcja historyczna. Gościliśmy dwóch Krzyżaków, którzy opowiadali o swoich tradycjach. Prezentowali nam ciekawe bronie, które wykorzystywano w średniowieczu. Bohaterem spotkania uczniowskiej społeczności okazał się Emil Kamiński. Był on wielokrotnie proszony na scenę i brał udział w przygotowanych przez gości zadaniach. Sześciu uczniów zmierzyło się z ciężkim wyzwaniem, które polegało na utrzymaniu pionowo ciężkiego miecza. Niestety, każdy z nich poległ. Za karę musieli wykonać po 10 pompek. Pod koniec śmiałek (którym okazał się Emil) musiał stoczyć walkę z Krzyżakiem o względy Marty. W nagrodę miał dostać od niej buziaka w policzek, a w razie porażki ? całusa od rycerza. Na szczęście wygrał. Pokaz obfitował w wiele innych, interesujących atrakcji. Dla uczniów był to pożytecznie i zabawnie spędzony czas.

Natalia Hacia