SPOTKANIE OPŁATKOWE W SZKOLE

22 grudnia 2005 r. kojarzyć się nam będzie z niezapomnianymi chwilami gimnazjalnej wigilii. Tego dnia zapanowała naprawdę świąteczna atmosfera. Cała społeczność spotkała się na sali gimnastycznej na wspólnej modlitwie poprowadzonej przez ks. Grzegorza Kokowicza. Następnie po serdecznych życzeniach wręczono nagrody tym, którzy wyróżnili się w okolicznościowych konkursach na szopkę, kartkę świąteczną, stroik czy scenariusz inscenizacji mikołajkowej. Wreszcie obejrzeliśmy "Jasełka" przygotowane przez uczniów klasy Ic oraz zespół koła teatralno - recytatorskiego. Ponadpółgodzinne widowisko opierało się na tradycyjnych motywach uzupełnionych zabawnymi sytuacjami i tekstami.
Świetna oprawa muzyczna w wykonaniu chóru szkolnego i solistów utworzyła fantastyczny, bożonarodzeniowy nastrój.
A potem klasowe wigilie- z opłatkiem, życzeniami składanymi sobie od serca, kolędami, z mnóstwem postnych potraw opartych na starych, sprawdzonych recepturach naszych babci i mam. Zresztą - zobaczcie sami: