DZIEŃ EUROPEJSKI

Dzień Europejski

Nietypowo w tym roku, bo 29 maja odbył się szósty w historii gimnazjum Dzień Europejski. Nasza szkoła słynie już z pielęgnowania tradycji, a "Święto Europy" organizowane każdego roku jest zdecydowanie jedną z tych najlepszych.
      Tym razem klasy nie wybrały sławnych państw, tylko zostały im przydzielone te mniej znane, zapomniane, ale niezwykle ciekawe. Pamiętam co się działu na losowaniu, wszyscy kolejno łapali się za głowę , nie wierząc w to co słyszą. Sama byłam zszokowana dowiadując się , że moja klasa ma przygotować prezentację Cypru.
      Cała impreza rozpoczęła się o godzinie 10.00, jednak w dużej sali gimnastycznej pracowaliśmy już od 7.30. Każdy był zabiegany, chciał zrobić wszystko, żeby jego klasa wygrała. Gdy Gabrysia, Justyna i Zuzia z 3b, które prowadziły całe wydarzenie zaczęły witać gości, każdy był już na swoim stoisku odczuwając dopingującą nutkę adrenaliny. Samej trudno byłoby mi wybrać najlepszą prezentację, wszyscy byli perfekcyjnie przygotowani. W końcu szanowne jury ogłosiło wyniki: 2 miejsce zajęła klasa 3b, trzecie 1c, a główną nagrodę, którą był czek prezesa wielkiej korporacji otrzymała klasa 3c. Za opowiedzenie przepięknej historii, dokładna prezentację kraju i niesamowite stoisko została również wyróżniona reprezentującą Estonię klasa 2a.
      Na zakończenie chciałabym serdecznie podziękować Paniom Monice Maciejce i Celinie Małek za przygotowanie imprezy. Od kiedy zostałam uczennicą tej szkoły, co roku podziwiałam je za wytrwałość, za zaangażowanie, którego nauczyły nas podczas przygotowań. Mam nadzieję, że ta tradycja będzie jeszcze długo kontynuowana.

Karolina Sikora