KIERMASZ

Święto Szkoły oraz Dzień Odkrywania Talentów

21 marca w naszym gimnazjum odbyła się ceremonialna akademia z okazji obchodów Święta Szkoły. W tym roku ta wielka uroczystość została połączona z przeglądem młodych talentów - innowacyjnym pomysłem prezentacji na forum wszystkich możliwych uzdolnień gimnazjalistów.
      W tym dniu swoją obecnością zaszczycili nas wyjątkowi goście: byli to m.in.: Wójt Gminy Niedrzwica Duża, przedstawiciele lokalnych instytucji, reprezentanci Związku Piłsudczyków, przedstawiciele Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo, emerytowani nauczyciele, dziennikarze ITL, Dyrekcja Szkoły Podstawowej, Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Niedrzwicy Dużej, delegacje uczniowskie ze Szkół Podstawowych z Czółen, Warszawiaków, Marianki i Niedrzwicy Dużej.
      Akademię rozpoczęła Pani Dyrektor Justyna Polaczek uroczystym przemówieniem oraz powitaniem wszystkich zebranych. W części oficjalnej niektórzy z gości zabrali głos, przypominając o najważniejszych wartościach narodowych i umiłowaniu swojej ojczyzny.
      Kolejna część to niezwykłe przedstawienie, cudowna lekcja historii, upamiętniająca doniosłe i ważne dla Polski chwile, ukazująca w znakomity sposób sylwetkę Marszałka Józefa Piłsudskiego, szczególnie zasłużonego w dziele tworzenia prawdy i miłości dla swojej ojczyzny. Uczniowie idealnie odegrali swoje role, wyciskając łzy wzruszenia u zebranych. To było jak genialny film... pokaz multimedialny całkowicie na żywo... Nie sposób opisać. Wielki podziw wzbudziła również niezwykła dekoracja w postaci obrazów, scen historycznych namalowanych na długich płótnach.
      Po zakończeniu pierwszej, oficjalnej części uroczystości wszyscy przenieśli się do małej sali gimnastycznej, gdzie przez ponad godzinę można było podziwiać różnorodne talenty uczniów występujących na pięknej scenie spowitej morzem czerwonej tkaniny. Był śpiew, taniec, talenty malarskie, kulinarne, itd. Zaproszeni goście wyrazili wielki zachwyt nad uczniowskimi pomysłami, zaś sami gimnazjaliści mogli, choć przez chwilę, poczuć się prawdziwymi artystami, gwiazdami wielkiej sceny.
      Wszyscy mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się równie piękna, choć na pewno inna uroczystość...

Film z uroczystości Święta Szkoły

Specjalne wydanie gazetki szkolnej z okazji Święta Szkoły