WYCIECZKA KLAS III DO CZĘSTOCHOWY

Wycieczka do Częstochowy została zorganizowana dla klas III. W piątek 28.10.2005 r. o godz. 645 na zbiórkę stawili się wszyscy uczestnicy - 46 osób oraz 4 opiekunki: p. J. Janczarek, A. Sidor, A. Malarczyk, A. Flis.

Wycieczka zapowiadała się wspaniale, gdyż:
  • była piękna pogoda,
  • uczestnicy wycieczki dobrali się zgodnie z zainteresowaniami,
  • autokar sprawiał przyjemne wrażenie,
  • kierowca okazał się człowiekiem spokojnym i tolerancyjnym,
    A na dodatek jesień nie straciła jeszcze swoich barw i można je było podziwiać na całej trasie od Niedrzwicy do Częstochowy. Można też było zwiedzić ruiny zamku w Olsztynie (tuż przed Częstochową). Są one bardzo malowanicze. Znajdują się na wzniesieniu, z którego rozciąga piękny widok na pobliską miejscowość i okoliczne lasy.
    Po przybyciu do Częstochowy uczestnicy wycieczki udali się do Sanktuarium Maryjnego, gdzie o godz. 1330 nastąpiło odsłąnięcie obrazu, a następnie została odprawiona msza święta. Wszyscy trwali w nabożnym skupieniu. Każdy indywidualnie, w skrytości myśli, wykorzystywał chwile spędzone w tym niezwykłym miejscu. Po opuszczeniu kaplicy młodzież zwiedziła skarbiec i arsenał, a potem przeszłą Drogą Krzyżową.
    Gdy skończyło się zwiedzanie, wycieczkowicze zjedli ciepły posiłek w Domu Pielgrzyma, a potem wstąpili do sklepu z pamiątkami.
Powrót do domu nastąpił około godz. 2200.