JESIENNA ZADUMA

Jesienna zaduma

"Życie to skarb przechowywany w glinianych naczyniach"

Pierwsze dni listopada to moment, by choć przez chwilę zatrzymać się w wirze codzienności i pomyśleć o tych, których już nie ma wśród nas. Okazją do refleksyjnego spojrzenia na własne życie stał się montaż słowno - muzyczny "Jesienna zaduma" przygotowany przez uczniów klas IIa, IIb, IIIc pod kierunkiem pani Anny Malarczyk i Katarzyny Sochan. Słowa Ojca Świętego, który z drugiej strony rzeczywistości przypomina o tym, iż "Ten skarb - my ludzie - przechowujemy w glinianych naczyniach" to leitmotiv programu. Zachwycił widzów przepiękny śpiew Martyny Wójtowicz i Damiana Antonia, przeplatający się z głęboką, mądrą recytacją utworów poetyckich (Paulina Ufnal, Agata Pietrak, Ada Auchora, Klaudia Czeleń, Asia Bednarczyk, Michał Paluch, Bartek Lipski, Eliza Drobek) na tle delikatnego akompaniamentu na gitarze w wykonaniu Mateusza Suchory. A wszystko wśród glinianych mis i dzbanów z płonącymi świecami, barwnych liści, w obecności ?papieskiego ducha? wyłaniającego się z jesiennego lasu (malowidło absolwentki gimnazjum Anieli Trochy). Całość spinała obrazami wzruszająca prezentacja multimedialna wykonana przez Michała Kurowskiego. Warto było poświecić chwilę na udział w akademii, zadumać się nad własnym losem, bo przecież tempus fugit (czas ucieka) - kto wie, kiedy to my staniemy po drugiej stronie...