ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

Święto odzyskania niepodległości

"Pomyśl choć przez chwilę,(...)
ile krwi, walki ile
kosztowało zdobycie wolności, (...)
co dziś nas radością
jak chlebem karmi."

12 listopada 2012r. po raz 94 obchodziliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Tegoroczna akademia, przygotowana przez uczniów klasy Id oraz chóru szkolnego i zespołu muzycznego, pod kierunkiem pani Danuty Kołtyś i pani Magdaleny Kosidło, słowem i pieśnią przypomniała jak wielką ofiarę złożyli nasi przodkowie, abyśmy mogli cieszyć się upragnioną wolnością.
    Motywem przewodnim tegorocznego montażu słowno - muzycznego była ogromna tęsknota za dwiema wielkimi wartościami - wolną Ojczyzną i rodziną, wyrażoną we wzruszający sposób przez młodego legionistę, piszącego gdzieś z dalekich okopów, z morderczego frontu, list do ukochanej żony i dzieci. Te właśnie codzienne wydarzenia z życia uczestników pamiętnych lat 1914-1918, miały na celu ukazać społeczności uczniowskiej jak wielką rolę w wielkiej historii Polski odegrali bezimienni bohaterowie polegli gdzieś na dalekich frontach I wojny światowej.